Naplňování potřeb bez diskriminace. Armáda spásy jako charitativní organizace i církev

18. listopad 2024

Armádu spásy lidé, kteří její působení v naší společnosti vnímají okrajově, považují hlavně za charitativní organizaci věnující se lidem bez domova. Už z pouhého přelétnutí internetových stránek této organizace každý pochopí, že se jedná především o církev. Čím je konkrétně Armáda spásy, vysvětluje lékařka tohoto společenství Andrea Pekárková a František Pekárek, národní ředitel pro sbory Armády Spásy.

Armáda spásy sama sebe definuje jako evangelikální hnutí. „Naše poselství je založeno na Bibli. Naše služba je motivována Boží láskou. Posláním je kázat evangelium, dobrou zprávu o Ježíši Kristu a v jeho jménu naplňovat lidské potřeby bez diskriminace,“ vysvětluje základní orientaci hnutí František Pekárek.

„Profesionální sociální nebo zdravotní služby, které poskytujeme, jsou ale poskytovány bez jakýchkoli nároků na člověka v duchovní oblasti,“ dodává Andrea Pekárková.

Zajímá vás více tato známá neznámá organizace? Jaké má články víry? Jakým charitativním projektům se věnuje? Jak se manželé Pekárkovi dostali k Armádě spásy? Pusťte si záznam rozhovoru!

Spustit audio

Související

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.