Náš největší sen je tour life po světě, být každý víkend na letišti, říkají členové kapely Bratři

27. září 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Bratři

Domácí kapela Bratři už na domácí elektronické scéně nepotřebuje příliš představovat. Za touto taneční elektronikou stojí dvojčata Jiří a Ondřej Veselí. Vyzkoušeli si hraní na nejrůznějších festivalech a akcích v Česku i po Evropě, předskakovali zvučným jménům zahraniční scény a nyní vydávají po letech koncertování také dlouhohrající debutové album Two Minds.

Bratři vydali první EP Monster už v roce 2017. Jak se tedy zvukově liší nová deska Two Minds? „Naše první EP Monster bylo zvukově dost špinavé. Trochu jsme se hledali. Deska Two Minds má ještě trochu z Monsteru, ale už se díváme víc dopředu a snažíme se, aby byl její zvuk trochu více elektronika. Nechci úplně říct čistší, ale je více o syntezátorech,“ vysvětluje Jiří Veselý.

Bratři s novou deskou Two Minds

A co patří mezi jejich doposud největší nesplněné hudební sny? „Náš největší sen je tour life po světě. Být ve čtvrtek, pátek i sobotu na letištích. Létat po Evropě i po světě. A taky samozřejmě, aby to ty fanoušky a posluchače bavilo,“ shodují se jednohlasně Jiří i Ondřej Veselí.

Skupina Bratři pokřtí novou desku Two Minds v pátek 12. listopadu v pražském Paláci Akropolis. Na release party dorazí hudební support z Rakouska a těšit se můžete také na připravovanou pestrou vizuální live show.

Který zahraniční producent na desce Two Minds spolupracoval? A chodí ještě členové kapely Bratři na koncerty jiných hudebníků? Poslechněte si celý rozhovor.

Spustit audio