Naše diskografie je nesourodé dobrodružství, říkají MYDY. Nové desce “V” dominují živé nástroje

18. listopad 2022
Velký čísla

Od vzniku pražské kapely MYDY uplynulo deset let (tehdy si ještě říkali Mydy Rabycad) a k výročí si teď, po nedávných personálních změnách, nadělili svou v pořadí pátou studiovou desku logicky nazvanou V. Do Velkých čísel za Annabelle a Filipem zavítali Žofie Dařbujánová a Nèro Scartch z MYDY, aby prozradili, proč mají za sebou zatím nejtěžší období kariéry nebo co jim pomohlo při hledání nového směřování.

„My se moc nehádáme, máme dost podobný názory,“ říká Žofie k fungování kapelního jádra, které se ve zkušebně setkává už od roku 2012. „Před touhle deskou jsme nebyli všichni úplně v nejlepším rozpoložení, do toho covid a celý to bylo divoký. Bylo to znovunahození zpátky do všeho,“ doplňuje s tím, že se celá kapela už extrémně těší na hraní nového materiálu před živým publikem.

Jako jednu z inspirací pro nově nalezenou zvukovou paletu MYDY Nèro uvádí track Heavy od newyorského, ale v Los Angeles usazeného dua Powers. „Na nové desce jsme se rozhodli pro víc živých nástrojů, čímž jsou Powers taky protkaní,“ říká a jako zásadní zvukovou změnu zmiňuje živé bicí. Na otázku, jak by shrnuli svou dosavadní diskografii, odpovídají se smíchem: „Nesourodé dobrodružství.“

Jedenáctistopou dlouhohrající novinku “V” kapela MYDY pokřtí 21. listopadu v pražském Lucerna Music Baru a o dva dny později na Flédě v Brně.

Jaký příběh skýtá track Terrace Of 57th z nové desky pražské kapely MYDY? A jak dlouho na “V” vlastně pracovali? Pusťte si čerstvý díl Velkých čísel!

autoři: Filip Černý , Annabelle
Spustit audio