Návrat králů, temnota z Atlanty & M Huncho v laborce. Bangery je třeba sklidit za čerstva a my jsme opět v řádku

6. listopad 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy 114. Scéna s Opakem Dissu

Trapový pohár znovu přetekl a my jako vždy servírujeme ty nejlepší zahraniční desky za poslední dva týdny. V hlavních rolích: Dizzee Rascal, Busta Rhymes, Nutso Thugn, Ola Runt, Hoodrich Pablo Juan a Trippie Redd.

Těžké basy, kořeny v technu a industriální tóny – to je zvuk typický pro francouzského producenta jménem Brodinski, který se na novém EP Red spojil s kolegou z Curychu Modulawem a mladým talentem z Atlanty, rapperem jménem Nutso Thugn.

Produkce, které vás vysekají z domácí karantény, se taktéž objevují na nové desce od Hoodrich Pablo Juana. V podobném duchu se nesou i další dva velké releasy, které mají na svědomí veteráni a legendy scény.

Prvním z nich je projekt od britského umělce Dizzee Rascala, který se po třech letech vrací s novým albem E3 AF potvrzujícím jeho místo na scéně. Stejně tak je tomu i v případě Busta Rhymese, který nečekaně vydává nadupané dlouhohrající album, na němž najdeme nespočet spoluprací, ze kterých je třeba vypíchnout skladbu s již zesnulým rapperem ODB.

Pro uklidnění hlavy je namístě zmínit poslední projekt od britské dvojice M Huncho a Nafe Smallz. Ti se poprvé spojili již v roce 2018, ale až po dvou letech spatřilo světlo světa jejich první společné album DNA. Hudba k práci, k cestě do práce, k večerní inhalaci či změněnému stavu vědomí (pochopitelně z důvodu dlouhého izolačního režimu).

Na proložení dále servírujeme špinavého Ola Runta a ukřičeného Trippie Redda. Závěrem je nutné připomenout také blížící se sklizeň tuzemských a zahraničních desek, na kterou již tradičně čekáme v řádku.

Co se stane, když se spojí Francouz, Švýcar a Američan? Vstal ODB z mrtvých? A se kterou deskou vás nejrychleji vyhodí z podnájmu? Poslechněte si nový díl Scény s Opakem Dissu, ve které se podíváme na ty nejaktuálnější zahraniční rapové projekty.

Spustit audio