O pořadu Návštěvníci

Návštěvníci jsou podcastová série, v které se redaktor Jonáš Zbořil vydává na návštěvy do domácností mladých lidí, aby zjistil, jak bydlí a kde se cítí doma. Ať už je to v garsonce, ve spolubydlení, v mobilheimu, nebo v obytné lodi.

Je pro mladé lidi pořád důležité vlastnit bydlení? A co člověk musí obětovat, aby na něj mohl dosáhnout? Kdo se za svým „vinohradským bytem“ přestěhuje do jiného města a kdo kvůli pocitu osamostatnění se od rodičů utíká do mobilheimu? Jak vypadá mileniálské bydlení snů?

Série Návštěvníci se vydává do domácností mladých lidí a zjišťuje, co pro ně ve světě čím dál různějších životních drah, ale i čím dál hůře dostupného bydlení znamená být doma. Pro koho je doma probouzet se v obytné dodávce a kdo se cítí nejlépe v jednočlenné domácnosti? Kdo si myslí, že to v situaci bydlení měli naši rodiče snazší, a kdo by bez jejich pomoci bydlet vůbec nemohl? Série Návštěvníci přináší příběhy nájemníků i vlastníků, ale taky reakce sociologů, ekonomů a dalších odborníků.

Podcastovou sérii Návštěvníci poslouchejte na Radiu Wave od 25. února 2021. Nový díl najdete každý čtvrtek na webu wave.cz/navstevnici, v mobilní aplikaci mujRozhlas a v dalších podcastových aplikacích.

Pořad připravují

Další pořady

  • Stage

    Každé pondělí večer vám Radio Wave přinese záznam koncertu světové nebo domácí hudební hvězdy.

  • Ektoplasma

    Z vnějšího vesmíru až na Dno pytle a zase zpátky vás vezme pětiminutová seance věnovaná sci-fi, fantasy a hororu.

  • Bourání

    Bourání je pořad o architektuře, urbanismu a designu. A o tom, jak nám zlepšují nebo zhoršují život.