Nechci dolovat tátův odkaz, v práci jsem poctivej, svěřuje se herec Josef Trojan

5. listopad 2023

Hostem Pochlap se byl herec Josef Trojan, který se poprvé ve filmu objevil, když mu byly čtyři roky. Moderátor Václav Rouček si s ním povídal o tom, jak prožíval rozvod rodičů, jak se vyrovnává se statusem protekčního dítěte a proč se rozhodl nestudovat herectví.

„Mám dobrý rodiče, který se mají rádi, i když se rozvedli. Každej chtěl jinam, ale ty podmínky rozvodu pro nás děti byly ideální. Rodiče nám nemažou med kolem huby, dávaj nám plnej obraz. Bolí to, ale stejnou měrou to léčí,“ říká v úvodu rozhovoru dvaadvacetiletý Josef. Oba jeho rodiče jsou z hereckého prostředí.

Josef Trojan a Václav Rouček

„Jsem solitér v tom, že si rád na věci přicházím, na herectví neustále pracuju. Není to tak, že bych doloval mámin, tátův a dědův odkaz. Stojím si za tím, že jsem poctivej v práci a že tu protekci, která tam bezpochyby je, nezneužívám,“ říká Trojan, který se rozhodl herectví záměrně nestudovat. „Jsem smířenej s tím, že jsem syn táty a že jsem protekční dítě, který to mělo jednodušší.“

Josef Trojan se také svěřil o svých zkušenostech během psychicky náročného období. „Byl jsem pět týdnů na psychiatrii a chodil na intenzivní terapie. Teď už nikam nedocházím, cítím se šťastně a stabilně. Dojímá mě moje holka a kamarádi. Uvědomuju, jak moc důležitý lidi to jsou,“ uzavírá.

Z čeho má strach? Kdy naposledy brečel? Komu se svěřuje? A čeho nejvíc lituje? Poslechněte si nový díl Pochlap se s Josefem Trojanem.

Spustit audio

Související