To nejlepší z Kompotu za rok 2019: rozhovor s autorem „Báby pod kořenem“ a zpěvačkou Evou Mázikovou

30. prosinec 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Eva Máziková

Letošní rok byl na popkulturní události vydatný. Taylor Swift se udobřila s Katy Perry, Tati Westbrook pro změnu s Jamesem Charlesem. Královská rodina přivítala nové dítě, a zároveň musela řešit kuplířský skandál prince Andrewa. V bilancování s rokem 2019 se proto moderátoři pořadu Kompot rozhodli především zavzpomínat na to veselejší: rozhovor se slovenskou popovou divou Evou Mázikovou nebo autorem reportáže „Bába pod kořenem“ Davidem Pikem.

Kromě dvou opravdu vtipných rozhovorů došlo i na nejúspěšnější díly, kde se recenzoval snímek Vlastníci a oslavovalo třicáté páté výročí filmu Nekonečný příběh. Nový snímek Jiřího Havelky Vlastníci Hana Trojánková Biriczová před několika týdny ve vysílání označila za podařenou konverzační komedii. Oceňovala především Terezu Rambu, která podle ní podala svůj životní výkon. Jednu z nejvýraznějších rolí, homosexuálního vlastníka, který je po většinu filmu ostatními ponižován, potom jak v divadelní, tak i filmové verzi představoval Andrej Polák. Otázka, zda je to prostředek k zobrazení malosti jeho sousedů, nebo humor, kterému se diváci v kině smějí, rozvířila na našem facebooku dlouhou a zajímavou debatu.

Čtěte také

Ještě větší ohlas a lavinu vzpomínek spustil díl, ve kterém se řešil film Nekonečný příběh. Kultovní německé fantasy pro děti i dospělé oslavilo v neděli 21. července 2019 své 35. narozeniny. Hold snímku vzdali třeba stejně staří bratři Dufferovi v pokračování svého seriálu Stranger Things a titulní píseň filmu se stala znovu letním hitem. Na otázku, která scéna z Nekonečného příběhu se vám vybaví jako první, většina odpoví stejně: „Když se Átrejův kůň utopí.“ O smrti Artaxe v Bažině smutku existuje moře článků, diskuzí a gifů. „Nekonečný příběh tím okamžikem zdeptal celou jednu generaci,“ píše server Buzzfeed. Zdeptal i vás? Nebojte se sdílet vaše vzpomínky s týmem pořadu Kompot i na instagramu a facebooku pořadu.

Setkala se Eva Máziková s komikem Fero Joke, který ji pravidelně napodobuje na Instagramu? Co všechno mohlo, ale nezaznělo v asi nejznámější české televizní reportáži? A plakali moderátoři u pohádky, která se s úspěchem dodnes vysílá v televizi každé Vánoce? Poslechněte si retrospektivní díl pořadu Kompot.

Spustit audio