Nejstarší burger světa, zloděj stokilových vidlí a kočičí videohra. To je svět podle Mikrovlnek

8. listopad 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Mikrovlnky mimo jiné o burgerech

Zuzana Fuksová a Ivana Veselková v aktuálním díle podcastu Mikrovlnky vybírají ty nejkřupavější klíčky ze zpravodajské pánve. Jako obvykle obě moderátorky zaujala celá škála událostí jak ze světa, tak z regionů. Obě byly uhranuté informací, že v chystané videohře Peace Island si budete moct zahrát optikou nikoliv člověka, ale kočky.

Celá hra bude nenásilná a zaměřená hlavně na objevování, dobrodružství a atmošku, jak říká s oblibou Ivana. Nebudete ale hrát jen za jednu kočku, ale rovnou za gang devíti koček, z nichž každá disponuje unikátní osobností a vlastnostmi. Herní svět je podle tvůrců obrovský, zahrnuje čtyři usedlosti a desítky dalších míst. Ivana však byla skeptická k tomu, zda se dá umělá realita zahrnující pár domků nazvat obrovskou. Do většiny z budov na ostrově, mezi něž patří obchody, vily, opuštěné ruiny či muzea, si hráči budou moct vlézt a prohlédnout si je z perspektivy koček. Zuzana, která hrála pouze hru Princ v hodinách informatiky na střední, se pak nahlas zamýšlela nad tím, zda bude mít každá z koček příslovečných devět životů. Nedočkala se odpovědi, ale jen výsměchu od zkušené hráčky videoher Ivany.

Další pikantnost do Mikrovlnek doplula až z excentrického Islandu. Tam existuje hostel, který  ukrývá patrně nejstarší burger světa. Majitel tento retro-číz zakoupil před deseti lety a vystavuje ho. Pokud nejste Islanďan, nezoufejte: stačí si zapnout stránky hostelu a tam můžete v přímém přenosu sledovat, jak burger podléhá rozkladu. Vysílání podle majitele hostelu sleduje každý den na 400 tisíc lidí, což je zhruba počet obyvatel Brna, jak poznamenala Zuzana, která je tímto městem posedlá. Není proto náhodou, že i další žhavá zpráva pocházela z tohoto provinčního města na B. Neznámý silák tam ze staveniště ukradl metrákové ocelové vidle. 

Je mezi těmito událostmi nějaká hlubší souvislost? Určitě ne, ale nikomu to nevadí. Zahoďte ambice pochopit svět a radši si poslechněte všechny novinky ze světa i regionů v novém díle Mikrovlnek.


Spustit audio