Někdo tě vidí, směj se! Herec a bavič Michal Nesvadba o schopnosti udržet si pořád úsměv

16. květen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Michal Nesvadba

„Mám neustálý úsměv vytrénovaný od svého táty, který se na veřejnosti nikdy nemračil. Maminka mu vždycky říkala: ‚Nemrač se, někdo tě vidí, směj se!‘“ svěřuje se stálice televizní zábavy pro děti Michal Nesvadba, známý především z Kouzelné školky, kterou dělá už přes 20 let.

S Michalem jsme se bavili o tom, jak těžké je vystoupit ze zažité škatulky, když je člověk takřka celý život v jedné roli. „Nechtěl jsem být hercem pro děti, cestičku k nim jsem si ale postupně našel. Udělat svoje představení bylo ze začátku obtížné.“ A dodává: „Aura Michala z Kouzelné školky je silná, těžko se opouští, už se i specificky hýbu.“

Michal Nesvadba

Smrt a nekonečno považuje za neuchopitelná témata. „Odcházení táty bylo hodně těžké, ale pár dní před jeho odchodem jsem se vyplakal a díky tomu jsem se s tím lépe vyrovnal,“ popisuje svoje pocity z těžkého období, kdy se stav jeho 95letého otce, herce a malíře Miloše Nesvadby, začal zhoršovat.

Jaké zahrál svému tatínkovi poslední divadlo? V čem si jsou nejvíce podobní? A bavili se spolu někdy o emocích? Poslechněte díl Pochlap se s Michalem Nesvadbou.

Spustit audio