Nekompromisní cukřík. Vítězové Startéru 2021 jsou synthpopoví Méta Monde

26. duben 2021

Hotovo! Hitparáda neobjevených zná svého vítěze. Pro nás jeden z nejzajímavějších ročníků plný nejroztodivnějších songů i interpretů nakonec vyplodil vítěze zcela přímočarého, jasného, hitového. Skladba Dying od pražského dua Méta Monde by klidně mohla znít v arénách.

„Méta Monde dokázali, že mají vše, co kapela potřebuje k úspěchu: neoddiskutovatelný čich na hitovost, precizně zvládnutý vizuál, sebeprezentaci a hlavně a především schopnost mobilizovat svou fanouškovskou základnu. Proto je jejich vítězství v letošním Startéru absolutně zasloužené,“ řekl na adresu vítězství Méta Monde náš moderátor Jakub.

Kuba Kaifosz, Jonáš Zbořil, Aneta Martínková a Emma Smetana

Možná si pamatujete, že tohle duo z pražských Vršovic to s námi nemělo úplně lehké. Jonáš jim sice propadl (no jo, Jonáš), ale často na jejich adresu zaznívala i kritika. Na druhou stranu, nenasadit mezi fanoušky a posluchači milovanou skladbu od kapely s takovým tahem na branku, to by byl prostě hřích. Takže jsme klukům dali šanci.

A řečeno fotbalově, hokejově, nebo jak chcete, Méta Monde šanci proměnili! „Ve finále byly tři popové tracky. A ten od Méta Monde byl nejchytlavější,“ shrnuje vítězství moudře porotce Dominik Zezula.

Ve finálovém kole Méta Monde soupeřili s těžkou konkurencí. Josefína Dusk i Miss Petty podle nás patří k tomu nejosobitějšímu, co jsme ve Startéru letos slyšeli. O obou výše jmenovaných platí, že jejich zvuk vždycky poznáte. Josefína Dusk i Miss Petty jsou originální, ale i hitoví. Jsme přesvědčení, že o nich neslyšíme naposledy. 

Méta Monde teď čeká skládání, nahrávání, produkování vítězné hitovky, ke které si ve spolupráci s Radiem Wave taky natočí videoklip. Už mají plán, s čím dobudou ty veliké arény? Jak moc oplakávají těžký týden naši další finalisté? A co zase Jonáš pokazil? Poslechněte si záznam z finálového vysílání hitparády neobjevených Startér! 

autoři: Jakub Kaifosz , Jonáš Zbořil
Spustit audio