„Nemusíte být nijak talentovaní, je ale třeba kultivovat svůj vkus,“ míní izraelská písničkářka Flora

3. říjen 2017
Liron Meshulam aka Flora a Sára Vondrášková aka Never Sol

Flora právě koncertuje v České republice společně s Never Sol. Následující měsíc stráví na rezidenci v pražském kolektivu Petrohradská, kde plánuje pracovat na svém novém elektronickém projektu a hlavně se „bavit a dělat hudbu“ na novém vzrušujícím místě.

„Snažím se být maximálně upřímná a sdílet své emoce,“ říká izraelská písničkářka Liron Meshulam, která vystupuje pod pseudonymem Flora. S Never Sol, tedy Sárou Vondráškovou, se shodují, že pro písničkáře či písničkářky je zásadní, aby jejich tvorba měla co předávat, měla svou jasnou „message“, kterou je možné vtisknout do jakékoliv formy, ať už se jedná o milostné songy nebo písně zpívané hatmatilkou.

„Zpívám o věcech, na které sebe sama potřebuji upomínat,“ pokračuje Flora. „Třeba o tom, že musím být optimistická, spokojená a šťastná.“ Pro Never Sol je zase zásadní předávat dál to, co má sama na hudbě ráda, tedy myšlenky a emoce, které není jednoduché pojmenovávat.

Písničkářky, které spolu už hrály v brněnském Kabinetu Múz a dnes (4. 10.) je čeká koncert v kulturním centru Dlabačov na Praze 6, sice nepřiznávají žádný „mustr“, podle kterého by tvořily, obě ale upřednostňují tvrdou práci před spoléháním se na talent.

„Je to samozřejmě výhoda mít talent, ale podle mě je to spíš o vkusu a chuti pracovat a pracovat a pracovat,“ zdůrazňuje Flora. I Never Sol staví píli před talent, ač přiznává, že jedno druhé nemůže nahradit: „Je to tak padesát na padesát. Talentu má někdo víc, někdo o malinko míň, ale je to celé o tom, jak moc člověk pracuje, jak moc se tomu věnuje. I člověk, který má talentu míň, ale fakt maká, může dělat super věci, takže na tom ve finále nějak úplně extra nezáleží.“

Poslechněte si celý rozhovor.

Never Sol a Flora vystoupí dnes na Dlabačově, zároveň koncert Flory můžete navštívit i 10. 10. v Petrohradska Kolektiv.