Nerozumím ti, tedy jsem. Nedorozumění je základ komunikace

30. září 2020

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly skrze kontribuční budku jen samy sebe. Rozpovídaly se o základním kameni jejich života – nedorozumění.

Zuzana se už ani nezvládla stylizovat do toho, že její život plyne v harmonii jako potůček v Orlických horách, a rovnou přiznala, že nedorozumění na všech frontách je její denní chleba. Demonstrovala to na příběhu hluchého chlapce, kterého potkala v autobuse a který své sousedce nechtěně rozmáčkl kabelou tác buchet. A tak je to se vším.

Ivana k otázce nedorozumění přistupovala více vědecky a rezervovaně – takové věci se jí moc nestávají, protože je většinu času v crossfitu anebo všem řekne na rovinu, pohádá se a tak dále. A pak už není moc prostoru pro komunikační šumy. Ivana ovšem vylovila i pár rad z internetu – druhému nic nemáš vyčítat konfrontačně, ale takzvaným zrcadlením – z toho, jak mluvíš, se cítím špatně například. Bohužel přiznala, že by někomu takto mazat med kolem úst nedokázala.

Obě Buchty se nakonec shodly na tom, že nedorozumění a komunikace jsou spojené nádoby, a Zuzana si dala za cíl jednat aspoň trochu tak přímočaře jako komunikační Xena Ivana. Byl to tedy díl plný ambicí.

Chcete si vzpomenout na to, jak jste si mysleli, že vás miluje barman z bistra U spálené pánve, a jak jste až pak zjistili, že vás akorát tajně nenávidí? Pusťte si do uší i duše aktuální díl Buchet a zjistíte, že nejste jediní, kdo neumí číst z lidských slov a výrazů.

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.