Nestárnoucí Jágr v barážové říši divů. Čelí salmonela boys i alkoholovým rabiátům z Pardubic

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Jaromír Jágr

Nestor českého hokeje Jaromír Jágr se pokouší vrátit své Kladno do extraligy. Soupeří ale s týmy, které působí jako obsazení z absurdního dramatu. Jaké šance má jeho někdejší spoluhráč z Nagana Vladimír Růžičku a jeho tým zdecimovaný nakaženým tatarákem? A jak alkohol ovlivnil týmy z Pardubic a Českých Budějovic?

I když se v nejvyšší soutěži naplno rozhořely vyřazovací souboje, co do napínavosti se jim může rovnat barážová skupina v boji o extraligu. Letos se naposledy hraje systémem, v němž se utkávají dva nejhorší týmy z extraligy a dva nejlepší z první ligy, aby ve dvanácti duelech zjistily, které dva z nich mají právo hrát nejvyšší soutěž. Existenciální starosti ale výrazně překonávají události s mnohdy až tragikomickým nádechem.

Největší hvězdou je bezesporu nestárnoucí legenda Jaromír Jágr. Po téměř roční odmlce zaviněné zraněním naskočil až v závěru sezóny. „V současné době je tou žijící legendou, která dohrává,“ tvrdí o Jágrovi Vojta Jírovec. Přesto se jeho rodné Kladno, které vlastní, těší celorepublikové podpoře. Fanoušci chtějí, aby kariéru ukončil mezi největšími esy české soutěže.

Bez Jágra v extralize by se zřejmě obešel jeho spoluhráč ze zlatého olympijského mančaftu z Nagana Vladimír Růžička. Alespoň pokud by to mělo být na úkor jeho chomutovských Pirátů. Růžičkův tým ale prožívá chvíle dantovské očisty, protože rituální pojídání tataráku v kabině před začátkem baráže skončilo nákazou drtivé většiny hráčů salmonelózou.

Ani další dva týmy nemají na růžích ustláno. České Budějovice se opět pokoušejí vrátit tam, odkud byly po konfliktu ohledně čepovaného piva na budějovickém zimáku v podstatě vyobcovány. Neuvěřitelné střelecké trápení ale s největší pravděpodobností bude znamenat, že i letos pro ně extraligová účast zůstane pouhým snem. Pardubice naopak herně i bodově šlapají, zato však získaly nálepku nejkontroverznějšího týmu v Česku.

P.S.: Že vrcholový sport nemusí být pouze únavná práce, názorně po závodě ve Flandrech ukázala mladá dánská cyklistka Cecilie Uttrup Ludwigová.

Nový díl Tribuny se podíval nejen na hokejovou baráž o extraligu. Co má Jaromír Jágr společného s biatlonistkou Gabrielou Koukolovou a fotbalistou Tomášem Rosickým? Proč hrají Tomáši Plekancovi v Chomutově „rozvodové“ písně? A jaké emoce vyvolal nový stadion Tottenhamu v Londýně? Poslechněte si celý pořad.