Nizozemec zplodil 550 dětí a dítě z Brna kutálelo klády na auta. To jsou nej zprávy minulého týdne

31. březen 2023

Zuzana Fuksová a Ivana Veselková v aktuálním díle podcastu Mikrovlnky vybírají ty nejsladší palačinky ze zpravodajské pánve. Jako obvykle se Mikrovlnky zaměřily na těžko pochopitelné zprávy jak ze světa, tak z regionů.

Zuzanu jakožto milovnici pikanterií zaujala zpráva o tom, že jedenačtyřicetiletý muž z nizozemského Haagu čelí žalobě za překročení limitu, který omezuje množství darovaných spermií. Údajně měl prostřednictvím dárcovství zplodit asi 550 dětí po celém světě.

Ivaně zase uhranula informace o tom, že syndrom Alenky v říši divů pociťuje překvapivé množství lidí. Projevuje se zrakovým zkreslením. Tato porucha se týká až 30 % dospělé populace.

Nesměla chybět nějaká ta krimizpráva z Brna: dítě z Brna kutálelo klády na auta. „Nedělám to naschvál,“ tvrdilo.

Je mezi neposednými kládami, Nizozemcem milujícím množení a vizuálními zkresleními nějaká tajnosnubná souvislost? Vůbec ne, míní Mikrovlnky. Zahoďte ambice pochopit svět a radši si poslechněte všechny novinky ze známého vesmíru v novém díle Mikrovlnek.

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.