Nosí vajíčka zajíček nebo Jiřina Bohdalová? Jak zábavné si Velikonoce uděláš, takové je máš

24. březen 2021

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, přivítaly jen samy sebe. Zuzana byla navíc vzdáleně v Brně, kde hovořila z nově přestěhované kontribuční budky.

Zuzana a priori hlásila, že k Velikonocům jako ateistka žádný extra vztah nemá. Ivana se také nepochlubila, že by Velikonoce probírala v náboženském duchu, ale alespoň věděla, kdy došlo k ukřižování Krista – na rozdíl od Zuzany, která se mylně domnívala, že Ježíš v pátek vstal z mrtvých. Asi tak usuzovala podle svého týdenního biorytmu.

Ivana zaflexila tím, že podle jejích informací se dají Velikonoce prožít i alternativně – v Norsku prý během těchto svátků lidé čtou detektivky a celá tradice je pak hned snesitelnější. Zuzana navrhla, že by v Česku mohly být Velikonoce spojené s vařením podle receptů Jiřiny Bohdalové.

Ivana, která si veškeré jídlo objednává z donášky, samozřejmě vůbec netušila, že slavná herečka takto kuchtí. Přidala zároveň ale k dobru, že upekla mrkvový dort, což je podle Zuzany běžný projev koronavirové nudy a úzkosti. Ona sama však zase shání chatu, aniž by měla potřebné finance, takže jsou si ve finále rovny.

Nebyly by to Buchty, kdyby nezabloudily k úplně jiným tématům. Proběhla recenze na jeden finský detektivní seriál včetně psychologie postav a také vzpomínání na technické práce na základní škole. Zuzana pak ještě probrala brněnské loučící rituály a mohlo se jít domů.

Pusťte si do duše a uší aktuální díl Buchet a možná zjistíte, že Velikonoce jsou prostě fajn nebo se aspoň dají přežít jako cokoliv dalšího.

Spustit audio