Nové desky Animal Collective, Pushy T nebo Bloc Party už brzy. Na která alba se těšit?

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy 03468870.jpeg

První polovina roku nebude tak bohatá na silně očekávané nahrávky, jako tomu bylo loni. To ale neznamená, že nás čeká špatný rok. Konec zimy přivane několik slibných releasů a ani na jaře nebudou hudební fanoušci úplně na suchu.

Velké věci se začnou dít hned přespříští pátek. Energické postpunkerky Savages přijdou s Adore Life a podle titulního singlu se dá očekávat, že se bude jednat o podobně charismatickou desku, jakou byl dva roky starý debut Silence Yourself. Ve stejný den pak newyorští synthpopaři Chairlift udělají vydáním Moth třetí zářez do své diskografie.

O týden později se fanoušci Bloc Party dozvědí, jak se vydařila výměna na bubenické stoličce. Invence Matta Tonga byla jedním z nejvýraznějších plusů této kapely, uvidíme, jak se na Hymns nelehké role ujme jednadvacetiletá Louise Bartle. Svou sedmou desku This Is Acting vydá v lednu i tajemná Australanka Sia. Letos se dočkají i milovníci poetického rapu – „bratia“ Lyrik a Bene alias duo Modré hory představí následovníka dva roky starého Big Beatu.

Animal Collective své nové album Painting With, které vyjde 19. února a patří mezi vůbec nejočekávanější desky letošního roku, uvedli poměrně nevšedně. Koncem listopadu ho nechali streamovat na letišti v Baltimoru, svém domovském městě. Dvaadvacetiletá zpěvačka a herečka Tinashe už na svém debutu Aquarius ukázala, že není jen další umělou hvězdičkou a mainstreamovým R&B prefabrikátem. I na únorové novince Joyride chce bourat předsudky, se kterými se neustále potýká.

Tříleté mlčení v březnu deskou Chaosmosis prolomí skotští Primal Scream. Na letošní jaro si další sólové album naplánoval i androgynní anděl Antony Hegarty, tentokrát pod pseudonymem Anohni. Deska HOPELESSNESS bude zajímavá i z jiného důvodu – producentsky se na ní podíleli Hudson Mohawke a Daniel Lopatin alias Oneohtrix Point Never. My v redakci se budeme těšit na desku KING PUSH rappera Pushy T, našeho oblíbence a podle všeho nástupce uvadajícího Kanyeho Westa.

03537305.jpeg

Další žhavé desky roku 2016, u kterých zatím chybí přesné datum vydání:
Action Bronson – The Human Highlight Reel
Alice Glass – (TBA)
D∆WN – The Red Era
Drake – Views from the 6
Frank Ocean – Boys Don’t Cry
James Blake – Radio Silence
Local Natives – (TBA)
M.I.A. – Matahdatah
PJ Harvey – (TBA)
Sky Ferreira – Masochism