Nové Saints Row je boomerský dopis pro generaci Z, který se nevyplatí číst

9. září 2022

Série Saints Row platí v žánru městských akcí za mladší, barevnější a mnohem šílenější sestru serióznější satiry Grand Theft Auto. V čerstvém srpnovém díle se od svých předchůdců tonálně mermomocí snaží odlišit, podle Šárky je ale výsledkem nezábavný paskvil a skanzen zastaralého herního designu, který si ani v nejmenším není jistý, koho by vlastně chtěl bavit.

Letošní Saints Row ze všeho nejvíc působí jako mem „How Do You Do, Fellow Kids?“ se Stevem Buscemim. Usilovná snaha přitáhnout mladou cílovku je patrná v mnoha ohledech, zejména po straně scénáře ale málokdy zvládá uhnout z bohapusté trapnosti. Karikatury mileniálních stereotypů vyznívají naprázdno, když se parta grázlíků snaží působit co možná nejsympatičtěji, i když si na živobytí vydělávají kriminalitou nejhrubšího zrna.

Nové Saints Row ale selhává i po stránce designu a samotné hratelnosti. Střelba, bitky ani ježdění po městě nejsou zábavné, a tak Santo Ileso sice přetéká obsahem a masivní plejádou vedlejších aktivit, jejich náplň je ale maximálně repetitivní a stojí na vysloveně nudných, neuspokojivých základech.

Šárka nechválí Saints Row, Jardu pro změnu nenadchl letošní ročník F1 Manager 2022, který je zoufale neinteraktivní, když hráčům a hráčkám dává jen minimum možností, jak výsledky závodů ovlivnit. Ačkoliv se manažerským simulátorům mnohdy přezdívá glorifikované excelové tabulky, v tomhle případě dokonce neváhá opustit onu glorifikaci a raději doporučuje pustit se do F1 22, jehož manažerský režim je v některých aspektech dokonce detailnější než dedikovaný samostatný titul.

Proč je hraní Saints Row taková nuda a proč ho i přesto Šárka ještě občas zapíná? Jak moc tenhle reboot recykluje obsah z předchozích dílů? Na jaké místo v tabulce se Jardovi podařilo vyšvihnout virtuální stáj McLaren? A jaké zelené zajímavosti ukrývá jeho batůžek? Odpovědi najdete jedině v Questu.

Spustit audio