Nucení prostě nefunguje, i když mám chvíle, kdy tohle pravidlo poruším, říká Máma v kuchyni

19. říjen 2022

„Averze nesouvisí vůbec s chutí, ale s vědomím, že řepa je zdravá zelenina a to já nejím,“ říká Barbora Charvátová, autorka blogu Máma v kuchyni. „Snažím se, aby jídla byla hodnotná a zároveň atraktivní, což je ten největší oříšek. Co určitě nefunguje, je nucení. Mívám chvíle, kdy to poruším, ale nejlepší cesta je ta dlouhá a trpělivá. Ale to platí pro výchovu obecně.“

„Děti často baví jídlo, které mohou vzít do ruky. Tomu se říká metoda BLW a používá se úplně od malička, už od období přikrmování. Jiné děti zase preferují mixování. V pozdějším věku je to hlavně o tom, že si dítě samo chce regulovat, co bude jíst,“ shrnuje Barbora.

Barbora Charvátová

Co zavádění zeleniny a masa do jídelníčku malých dětí? „Máme tendenci dítěti všechno rychle nabídnout a ukázat mu celou pestrost světa. To ale není vždycky dobře. Novou potravinu doporučuju zkoušet tři čtyři dny, pak teprve přejít k další. Snáz pak vystopujeme, co způsobuje zažívací problémy nebo alergii. Dělejme to pomalu, dětské tělo nám za to poděkuje,“ radí Barbora.

„Kdo najde zdravou náhradu slazení, dostane Nobelovu cenu.“ Poslechněte si rozhovor s autorkou blogu Máma v kuchyni Barborou Charvátovou.

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.