Online čarodějka nadělala paseku a Polsko má nejhoršího řidiče. To jsou top zprávy minulého týdne

19. březen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Mikrovlnky - čarodějnice

Zuzana Fuksová a Ivana Veselková v aktuálním díle podcastu Mikrovlnky vybírají ty nejmasitější olivy ze zpravodajského hájku. Jako obvykle se zaměřily na těžko pochopitelné zprávy jak ze světa, tak z regionů.

Ivanu jako milovnici všeho polského, od nakládaných okurek až po lidi, zaujala zpráva o tom, že právě Polsko má nejhoršího řidiče v historii. Od zkoušky v autoškole ho vyhodili i na 192. pokus. Padesátiletý student řízení automobilu ve městě Piotrków Trybunalski pohořel na teoretické části zkoušky. O získání řidičského průkazu se muž vytrvale uchází už neuvěřitelných 17 let v kuse. Ne vždy trpělivost růže přináší, myslí si Mikrovlnky.

Zuzanu jako fanynku avantgardního umění potěšila informace o tom, že český umělec vystavuje obrázky všech piv, která vypil během pěti měsíců epidemie. Téměř 400 piv se mu trochu zprotivilo a nyní se prý zaměřuje na konzumaci bílého vína. Mikrovlnky nezapomněly připomenout, že pití alkoholu nedoporučují, projekt je ale očividně zaujal.

Poněkud smutnější byla krimi zpráva o tom, že žena z Brněnska chtěla řešit rodinné problémy s čarodějnicí přes Facebook. Postupně jí poslala téměř 330 tisíc korun. Magie je také součástí kapitalismu, myslí si o celé věci Mikrovlnky.

Je mezi facebookovou čarodějkou, pivním performerem a polským nešikou nějaká tajemná souvislost? Vůbec ne, míní Zuzana s Ivanou, ale to přeci vůbec nevadí. Zahoďte ambice pochopit svět a radši si poslechněte všechny novinky ze známého vesmíru v novém díle Mikrovlnek.

Spustit audio