Oswaldovi ve Špíně: Nejlepší jídlo na tour dostanete v Itálii

5. říjen 2017
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Oswaldovi

Nejdříve duo, potom trio a následně zase duo. Česká kapela Oswaldovi, která tento týden pokřtila album Songs About Persecution, se těsně před evropským turné stavila ve Špíně, aby povyprávěla nejen o své nahrávce inspirované příběhy uprchlíků.

Původně vystupoval italský písničkář Andrea Rottin (známý také z kapel Dracula Farmers, Atlantic Cable nebo tria Neuvěřitelno) sólově. Když ale v Čechách usazenému hudebníkovi přestaly omezenější prostředky stačit, povolal k sobě Káku z Unkilled Worker Machine, aby ho doprovodila na bicí. Z počátku hráli spíš potichu, svoji roli sehrálo i to, že zkoušeli v obývaku. Nový desetipalcový vinyl Songs About Persecution je už však o poznání hlasitější a vystřídá se na něm celá řada hostů i netradičních nástrojů.

Ve Špíně jsme si ovšem nepovídali pouze o muzice. Aktuální deska Oswaldových totiž v textech rozebírá spoustu zajímavých témat i příběhů, o kterých se Andrea s Kákou dopodrobna rozpovídali. Chytli jsme dvojici těsně před odjezdem na téměř tříměsíční turné po Itálii, Španělsku a Francii, proto dojde i na praktické zkušenosti s bookováním takhle rozsáhlé šňůry a rozbory italské nezávislé scény. Itálie, to totiž není jenom disco!

Spustit audio