Oznámení, megalomanské sliby & trailery. Co hráče letos čeká a nemine během letošní konference E3?

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Ubisoft na E3 v Los Angeles

Konference E3 v Los Angeles je pro mnoho hráčů po celém světě největší událostí v roce. Během jednoho červnového týdne velké i malé firmy vypustí všechna velká oznámení, megalomanské sliby a nablýskané trailery. Tomuto hráčskému svátku se nevyhneme ani letos, a proto jsme si pro vás připravili detailní předpovědi, jakých nových her či ukázek těch již známých bychom se letos mohli dočkat.

K leštění křišťálové koule, ale i analýze finančních zpráv a uniklých informací jsme si přizvali herního redaktora Adama Homolu. Všechny nás trochu mrzí, že se na letošní E3 neobjeví Sony, která se odtrhla a svým hrám dává prostor na separátních akcích, i tak by ale mohlo jít o poměrně informačně bohatý ročník.

Oznámení nové generace je totiž na spadnutí, snadno by se tak mohl objevit nový Xbox. Microsoft navíc před rokem nakoupil větší množství herních studií, která by už měla pomalu začít přicházet s téměř hotovými hrami. Zatímco účast Gears 5 a nového Halo bereme jako samozřejmost, mnohem víc jsme zvědaví, s čím přijdou RPG mágové z Obsidianu nebo Ninja Theory, tvůrci zdařilého psychologického dramatu Hellblade: Senua’s Sacrifice. Objevit by se měl také rozsáhlý blok o očekávaném Cyberpunku 2077.

Quest: Kam směřuje budoucnost her?

Ze seriálu Black Mirror: Bandersnatch

V dnešním díle Questu přivítáme ve studiu zajímavého hosta. Otakar Schön přes 20 let píše o technologiích v nejrůznějších periodicích a rozebereme s ním, jaké technologické novinky přinesl letošní veletrh CES v Las Vegas a jak by se moderní výstřelky mohly projevit ve hrách přístupných masovému publiku. V druhé polovině pořadu pak probereme fenomén interaktivních filmů, momentálně znovu aktuální díky Black Mirror: Bandersnatch z produkce Netflixu.

Z her Ubisoftu si nejvíc slibujeme od návratu špionážní série Splinter Cell nebo legendárního Prince z Persie, Bethesda by nám zase udělala největší radost, kdyby opustila mobilní tituly a naservírovala hráčům třeba pokračování sci-fi Prey nebo Dishonored. Electronic Arts pro změnu letos upustila od klasické konference, která v rámci E3 neprobíhá už dávno, místo toho se přesunula do hotelu o pár bloků dál. Pro tento ročník ale chystá jen streamy k jednotlivým hrám, největší pozornost se upíná ke Star Wars Jedi: Fallen Order. E3 2019 proběhne v Los Angeles mezi 11. a 13. červnem, konference a videopřenosy s nejdůležitějšími informacemi ale začínají už 8. června a sledovat je můžete i z pohodlí vlastního domova.

Jaký kurz vypíšeme na účast tvůrce Bioshocku na E3? Měli byste se bát víc krys nebo inkvizice? A kdo učí francouzské šlechtičny zacházet s prakem? Poslechněte si nejnovější Quest, ať vám v herním světě nic neunikne.