Památný duel Slavie v Barceloně očima zúčastněných: Euforie z fotbalu, protesty i podivný turismus

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Slavia vybojovala na půdě Barcelony obrovský úspěch, po velice sympatickém výkonu remizovala s katalánským velkoklubem 0:0

Slavia vybojovala na půdě Barcelony obrovský úspěch, po velice sympatickém výkonu remizovala s katalánským velkoklubem 0:0. A už teď si nejen tento zápas, ale všechny dosavadní čtyři zápasy ve skupině Ligy mistrů zaslouží malé ohlédnutí.

Nový díl Tribuny je mozaikou postřehů z Barcelony od těch, kteří se tohoto památného zápasu zúčastnili – komentátora Českého rozhlasu Jana Suchana, fanouška Slavie, veřejně známého pod přezdívkou subhuman83, tiskového mluvčího klubu Michala Býčka a redaktora deníku Sport Jana Podroužka.

„To, že se tam člověk dostane pracovně na hřiště, je tam vedle slavných hráčů, že tam stojí vedle Messiho… To je, jako kdyby mi děda řekl, že se dostal do nějakého pracovního kontaktu s Pelém,“ rozplývá se Býček. 

Ačkoliv subhuman také oceňuje předvedenou hru, neměl ze zápasového dne a z fanouškovského hlediska úplně ideální zážitek. „Jméno Barcelony přivedlo na stadion spoustu turistů, a ne fanoušků. Už ve městě byli viděni v symbolech snad všech klubů nejen z Česka, včetně lidí se symboly týmu z druhého konce řeky. A nebyla to Dukla,“ naráží na diváky, kteří do Barcelony z České republiky přijeli v dresech Sparty. A dokonce i domácího katalánského klubu.

Vedle mumraje okolo duelu Ligy mistrů ale Barcelonou v posledních týdnech, zápasový den nevyjímaje, zní požadavky za nezávislost. Ostatně i slávisté bydleli v hotelu, kde byl ubytován král Filip VI. během svého pobytu, proti čemuž se ozývali i katalánští protestanti. 

„Vidět a slyšet jejich požadavky za katalánskou nezávislost bylo zajímavé. Pálení fotek krále bylo jediným excesem, dá-li se to tak říct, jinak šlo o pokojné protesty,“ líčí komentátor Radiožurnálu Jan Suchan.

Nový díl Tribuny se věnuje obrovskému úspěchu Slavie na půdě Barcelony. Sešívaní dokázali na Camp Nou remizovat 0:0, a tak jsme se nejen za tímto zápasem ohlédli mozaikou postřehů těch, kteří se památného zápasu zúčastnili – komentátora, fanouška, klubového pracovníka a novináře. Poslechněte si v nové Tribuně víc.