Paulie Garand vydává druhou desku u Ty Nikdy

3. září 2012
02714105.jpeg

Mnoho rapperů si chce zahrát velkou roli, prosté následování formy ovšem působí často jako tragédie. Pak se ale objeví někdo, kdo je sám naplněn zajímavým obsahem a volí tolik různých výrazů a forem vyjádření, že se díky němu dostává rap trochu blíž k poezii.

U Paulie Garanda to platí, a to nejen proto, že působil ve skupině BPM, tedy Básníci před mikrofonem. Na hiphopové scéně byl tehdy díky svému poetickému přístupu téměř jedináčkem, měl k sobě naštěstí Lipa a Kenny Rougha. V roli rappera se z něj později stal Harant, takový byl název první sólové desky, kterou vydal na labelu Ty Nikdy. Byl to výrazný přechod z básnického rozjímání k drzejšímu diktátu, kterým si Paulie profackoval cestu k velkému počtu fanoušků. Z poslední desky je ale jasné, že nic z poetiky neztratil.

Na desce V hlavní roli se objevuje mnoho hostů od kolegů z labelu až po soulovou zpěvačku s mocným hlasem Eriku Fečovou (Navigators, Private Collective). I když Paulie sám produkuje a je autorem několika remixů, beaty mu postavili převážně Kenny Rough, ODD, ale i Fatte nebo i DTonate, jak uslyšíte v záznamu pořadu, obstojí s přehledem vedle zahraniční produkce podobného ražení.Svůj pohled na svět Paulie nevkládá jen do slov, pracuje i s obrazy. Studoval režii a je autorem mnoha klipů, nejen ke svým trackům, ale například i pro Ideu a Fatta, Pio Squad a další. To, čím dalším přispívá k chodu labelu Ty Nikdy, čím si rozšiřuje slovní zásobu, zda plánuje novou desku BPM, zda rád tančí, jak moc je posedlý VHS, kam se poděl klip k tracku V cizích rolích, i odpovědi na vaše otázky najdete v záznamu minulého Krutonu.

Živě se s ním můžete setkat na Freestyle Mondays v Chapeau Rouge 10. září. Seznam dalších koncertů celého labelu Ty Nikdy najdete na www.tynikdy.cz/koncerty.

V příštím Krutonu vás čeká rozhovor s producentem Raazyphem a 24. září přijde svou novou desku představit DJ Fatte, který v druhé polovině pořadu možná namíchá i svůj set.

Spustit audio
autor: Mary C