Pavel Kadlíček v Casablance: Ďáblem posedlý cyklotramp z Hané

03350277.jpeg

Pavel Kadlíček má za sebou přejezd Jižní Ameriky (bezmála 7 000 km v sedle z La Pazu do Ushuaii) a Kanady (10 000 km). Poslechněte si ďábelské vyprávění o prachu cest, cyklocestovatelově ultratuňákovém menu a nejkrásnějším místě na světě „přímo za rohem“.

„Koupil jsem si 2 kila koky, a teprve když mi zbývalo poslední půlkilo, pochopil jsem, že se nemá jíst, jen převalovat v puse a cucat,“ směje se při vyprávění o své jihoamerické cestě Pavel Kadlíček. Jaký je sjezd bolivijské Death Road? Na kolik způsobů dokáže Pavel Kadlíček zkonzumovat konzervu tuňáka (s těstovinami nebo chlebem) na několikaměsíční cestě? Jak bolivijské solné pláně prosolí kolo a bloudícího cestovatele? Jaká je doopravdy Carretera Austral? A proč se nebojí, že se mu na kole něco porouchá?

Podívejte se na expediční stránky Pavla Kadlíčka:
http://www.canadabike.cz/
http://www.patagoniabike.cz/

„Teď jezdím co nejvíc nalehko, bike-packingovým způsobem,“ dodává Pavel Kadlíček. Chystá se na přejezd Sardinie, Korsiky a přes Alpy domů. Ale jedna z nejkrásnějších cest podle něj byla ta, která vedla po České republice a zahrnovala například patníky krajních bodů naší vlasti na všechny světové strany. „A chcete-li poznat svět, zahoďte Lonely Planet,“ dodává Pavel s úsměvem.