Pentagon natáčel ufony a pes usvědčil pánečka ze zločinu. Přehled top zpráv uplynulého týdne je tu

8. květen 2020

Zuzana Fuksová a Ivana Veselková v aktuálním díle podcastu Mikrovlnky vybírají ta nejsladší jablíčka ze zpravodajského sadu.

Ivanu uzemnila zpráva o tom, že Ministerstvo obrany Spojených států amerických zveřejnilo tři videa s „nevysvětlenými vzdušnými jevy“. Všechny záznamy už na veřejnost unikly v letech 2007 a 2017, Pentagonu ale trvalo přes deset let, než na ně zareagoval. Vojenské složky chtěly podle svých slov ujistit veřejnost, že záběry pochází skutečně od armády. Obě moderátorky ocenily otevřenost, zkritizovaly ale přílišnou rozvážnost úřadu. Zároveň také vyjádřily obavu, co asi úřad ještě skrývá a vyplivne do světa za dalších deset let.

Zuzanu rozesmálo jako malé dítě to, že opavští strážníci přijali oznámení od muže, který hlásil, že má doma pod stolem netopýra. Hlídka, která mu vyrazila na pomoc, byla z nálezu pořádně překvapená. Jednalo se totiž o scvrklou bramborovou hlízu. Pán by měl jít asi k očaři, myslí si moderátorky.

U strážníků ale Mikrovlnky ještě zůstaly: ty brněnské zaujal pejsek, který si vykračoval sám po ulici. V závěsu za ním se pak vyřítil jeho majitel, ve kterém strážníci poznali celostátně hledanou osobu. Muž se snažil ze situace vylhat, ale byl rychle usvědčen a skončil v poutech. Pravda a láska zvítězila tak to mají moderátorky rády.

Je mezi pejskem kriminálníka, bramborou podobající se netopýrovi a videy s ufony nějaká tajemná souvislost? Asi ne, ale to nevadí. Zahoďte ambice pochopit svět a radši si poslechněte všechny novinky ze známého vesmíru v novém díle Mikrovlnek.

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.