Perly ze dna parketu: garážové houseové hymny, footwork z předměstí i baile funk od protinožců

10. únor 2022

Ve Flámu si na nic nehrajeme, a proto hrajeme všechno – bez ohledu na žánr, BPM nebo místo původu. V posledním díle se nám tak sešla vydařená selekce ze všech koutů světa i klubového parketu. Náš středeční nášup bangerů měl společné jen jedno: žádné ucho u něj nezahálelo.

Pomyslnou návštěvou nás tak poctil australský flamendr Flume s brazilsky znějícím bangerem, dorazila i chicagská jukeová honorace ve složení DJ Hank a Jana Rush s DJem Paypalem. Africkou misi zastupoval vedle vzpomínek na DJ Mehdiho i nestor gqomu DJ Lag a anglicko-francouzské přátelství zase dvojice A. G. Cook a Nömak, co už si říká prý jen Ö. O tom žádná – stejně jako o skutečnosti, kolik skvělého klubového materiálu všude po světě vzniká. Jsme jedno ucho!

Co má společného Four Tet s Jirkou Kornem? Poslouchají oba Korn? Kdy zní juke skoro jako jazz? A co na to Dance System a další jazzmani? Dejte si nový Flám!

autoři: Kewu , Jan Bárta
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.