Pizza z automatu Italům nevoní a v Rumunsku očkuje Drákula. To jsou zprávy minulého týdne

14. květen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Mikrovlnky - pizza

Zuzana Fuksová a Ivana Veselková v aktuálním díle podcastu Mikrovlnky vybírají ty nejjemnější vločky ze zpravodajské misky. Jako obvykle se Mikrovlnky zaměřily na těžko pochopitelné zprávy jak ze světa, tak z regionů.

Ivanu jako milovnici italské kuchyně zaujala informace o tom, že automat v Římě nabízí čtyři druhy pizzy za zhruba 4,50 až 6 eur. Automat tradiční pokrm vyrobí mícháním těsta a přidáním omáčky a ingrediencí, zatímco zákazníci celý proces sledují přes malou vitrínu. Místním se však takové inovace moc nelíbí. „Dá se to, ale maximálně, když hodně spěcháte,“ hodnotí výsledný produkt jeden z návštěvníků. A konzervativní Ivana to chápe  kuchaře musíte vidět.

Zuzanu jako milovnici medicíny zas rozveselila zpráva o tom, že návštěvníci hradu Bran ve středním Rumunsku se mohou kromě běžné prohlídky nechat naočkovat vakcínou proti covidu. Tamní vláda zřídila v populární památce spjaté s mytickým hrabětem Drákulou vakcinační centrum, kterým chce podpořit malý zájem o očkování v zemi. Fikané, komentuje celou věc Zuzana.

Nebyly by to Mikrovlnky, kdyby neprobraly soudničku z Brna  tentokrát nějaký muž nadával prodavačce, že došly rohlíky.

Je mezi vakcinací na Drákulově panství, pizzou od robota a milovníkem rohlíků nějaká tajemná souvislost? Vůbec ne, míní Mikrovlnky. Zahoďte ambice pochopit svět a radši si poslechněte všechny novinky ze známého vesmíru v novém díle Mikrovlnek.

Spustit audio