Placení petlahvemi a princ Harry jako spasitel planety. To není sci-fi, ale svět podle Mikrovlnek

Mikrovlnky vs. kočky
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Mikrovlnky vs. kočky

Zuzana Fuksová a Ivana Veselková v aktuálním díle podcastu Mikrovlnky loví ty největší sumce ze zpravodajského rybníku. Tentokrát zase nepřinesly pouze ty nej zprávy z Evropy a celé planety, ale i z Brna, kterému se právem říká srdce Evropy. Za všechny informační výbušniny zmiňme zprávu o princi Harrym, který se chystá zachránit planetu zplozením maximálně dvou potomků.

Zuzana s Ivanou jsou ale nedůvěřivé a škodolibě si spíš myslí, že se Harry zalekl vyměňování plen a řešení dětských prdíků, přičemž své traumatické zkušenosti maskuje za environmentální žal. Ekologická osvěta ale neprobíhá jen v zemi čaje o páté, ale i v zemi pizzy a parmezánu: v Římě se dá nově pořídit jízdenka na hromadnou městskou dopravu výměnou za vrácení 30 plastových lahví. Moderátorky pořadu jsou ale opět negativně naladěné a projektu věští neúspěch, protože nosit batoh plný petlahví na stanici metra je prostě otrava. 

Nebyly by to Mikrovlnky, kdyby nezmínily Brno. Tam je okurková sezona v plné síle, a tak bylo možno vypátrat jen reportáž o plavčíkovi, který má po dlouhé směně na koupališti vidiny.

Je mezi těmito zprávami nějaká souvislost? Není, ale to by vám nemělo bránit v poslechu.