Plné studio Zrní

Hosty On Air Radia Wave byla kapela Zrní, která čerstvě vydala desku Soundtrack ke konci světa. První otázka na skupinu, která do studia přišla v kompletní, tedy pětičlenné sestavě, byla jasná – kdy přesně konec světa nastane a jakým způsobem se to zanikne.

Rozhovor, který skupina prokládala živě zahranými písněmi ze zmíněné desky, byl ale jinak spíš rozverný než apokalyptický. Došlo na jejich mocnou inspiraci Kladnem, do kterého se hudebníci pravidelně vracejí a z něhož čerpají svoje podněty. Probrali jsme hudbu i texty – a to včetně těch, které můžou na někoho působit pateticky a zbytečně doslovně.

Jinak ale panoval ve studiu souzvuk – jak slovní , tak hudební. Kapela prozradila, jaké jsou její oblíbené počítačové hry, přiznala se k hipísácké minulosti a vyslovila obavu nad stavem současného západního světa, se kterým bojuje jakýmsi vnitřním návratem do přírody.
Kromě velkých myšlenek ale přišla na řadu i realita – jaká byla role Zrní v příběhu divadelní inscenace Kolik váží vaše touha?, jak je možné, že skupina funguje už deset let ve stejné sestavě a jak probíhá skládání nových písní.