Podzimní Grundfunk pozval na funkové koncerty do Prahy, Brna i Přerova

29. září 2022

Nabitá koncertní sezona se naplno rozjede v říjnu a díky novým singlům od Ghost-Note nebo Brooklyn Funk Essentials víte, kam na obě kapely za pár týdnů vyrazit.

Vysílání jsme tentokrát otevřeli remixem skladby Make the Call od MF Robots, za kterým stojí legendární duo Two Soul Fusion - Louie Vega a Josh Milan. Dejte si to tady i s obrázky je to cvrkot.

Někdy je cesta od prvního představení se publiku k debutové desce poměrně dlouhá a trnitá. Tak tomu je i v případě Jacka Tysona Charlese (syna DJe, moderátora a herce Craiga Charlese), jehož první pěvecké výkony v rámci hostování u Lack of Afra, které v Grundfunku zazněly, jsou staré již přes osm let. V roce 2016 se představil s prvním EP Restoration, ale debutového alba Love Is Pain jsme se dočkali až nyní. 

Prostřednictvím nového singlu Wait A Minute jsme zvali na vystoupení kapely Ghost-Note a to 13. října do pražského Paláce Akropolis a o týden později 20. října v rámci Československého jazzového festivalu do přerovského Městského domu.

I Brooklyn Funk Essentials mají venku novou věc, jmenuje se AA Side Single a předznamenává jejich novou desku naplánovanou na leden příštího roku. Brooklyn Funk Essentials vystoupí živě v rámci festivalu Groove Brno již 15. října v brněnském SONO Music Clubu!

A kromě syna slavného otce došlo i na vnučku a tou je Val B. King, která pokračuje v muzikantských šlépějích svého dědečka B. B. Kinga. V srpnu letošního roku ji vyšlo již druhé studiové album So Many Ways, na kterém se producentsky podílel Frank McComb. Ideální to potrava pro pravidelnou rubriku Groove Window! Desku nenajdete na žádných streamovacích službách, ale hezky na Bandcampu, kde si ji můžete poslechnout a její autory i podpořit.

Playlist dílu najdete tady

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Hurvínek? A od Nepila? Teda taťuldo, to zírám...

Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka

hurvinek.jpg

3 x Hurvínkovy příhody

Koupit

„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka