Pořádek a pravidla musí být v Buchtách: Kdy se z rituálku stane úchylečka

29. květen 2019

Zuzana Fuksová a Ivana Veselková si tentokrát do studia, kde pěstují svoje kamarádství, pozvaly grafika Jakuba. O tom totiž Zuzana ví, že má soubor pravidel a nařízení, která ho udržují v klidu.

O víkendu si vypíná wifi a taky ji nechce mít u hlavy, ráno pije kvalitní černý čaj s třtinovým cukrem a pěknou etiketou a tak by se dalo pokračovat. Jakub ale tvrdí, že je úplně normální a divná je spíš Zuzana. Ta potvrzuje, že měla jako dítě obsedantní chování – měla pocit, že musí všechno přečíst, jinak se svět zhroutí, a fingovala kulhání, aby tím potrestala svou mámu. Ivana obsese nemá, ale bez cvičení pětkrát týdně by asi skočila pod vlak. Debata se poté stáčí jako obvykle úplně jiným směrem: Jakub vyjmenovává, co ho irituje – kšiltovky na holkách, moravští ptáčci, leopardí vzory a to, když lidé po sobě nezhasínají světlo. Zuzana hejtuje čepice zvané bekovky. Ivana je vyrovnaná, ale všichni víme, že nesnáší lidi, co necvičí.

Pusťte si aktuální díl pořadu o všem a o ničem a zkuste si vzpomenout, jak jste si přivstali, abyste otočili všechny hrníčky ouškem na Sever.

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.