Poslední letní rapová sklizeň. Vytříbená Anglie, Smíchov & Nutso Thugn

1. září 2023

Náš releasový radar nás tentokrát nasměroval na interprety jako jsou Novelist, Giggs, domácí Dollar Prync nebo Nutso Thugn. Tradiční servis Opaku Dissu zahrnuje i porci novinek, singlů a mnoho dalšího!

Je tu náš poslední letní díl, s kterým po vlně veder přichází vlna horkých releasů. Druhá polovina srpna byla na nové desky a singly více než plodná a my pro vás vyzobali to nejlepší, co šlo sklidit. Trochu netradičně jsme se podívali na Britské ostrovy, zavítali na Smíchov, a nakonec – jak je všem známo – skončili v námi protěžované Americe.

Velké desky v minulých týdnech padaly hlavně v Británii, kde se probudil Giggs s projektem Zero Tolerance, dále pak Novelist s albem 3.5 4 THA RIDE a taky smíchovský reprezentant Dollar Prync se svým projektem Kures Drill. Kromě této sebranky se o výrazný blázinec postaral i náš rádiový kůň Nutso Thugn. A se svou klasikou neotálel ani etablovaný Bones. Nemohly chybět novinky z tuzemských ulic, zahraniční aktuality nebo přehled horkých singlů.

Jak obstál nový Dollar Prync? Kdo další patří mezi naše rapové koně? A co na to Nutso Thugn? Poslechněte si celý díl Scény s Opakem Dissu.

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.