Potřebovala jsem změnu, vysvětluje studentka Puf, proč na gymplu vyjela za studiem módy do Anglie
Jaké to je studovat na střední v Anglii? Ve Studovně se o své zkušenosti a zážitky podělila studentka, kterou znáte ze sociálních sítí jako Puf a aktuálně studuje bakaláře na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy. Co jí přinesl půlroční výjezd a zásadní změna studijního oboru?
„Na střední jsem byla na osmiletém gymplu,“ začíná své vyprávění o studijním výjezdu v septimě. „V Anglii to bylo něco úplně jiného. Zjistila jsem, že chci následovat svojí uměleckou stránku, takže jsem se přihlásila na herectví,“ říká.
„Dostala jsem se tam, ale ztratila jsem se jim v systému,“ popisuje komplikace, které jí čekaly hned po příjezdu a důvod, proč nakonec změnila obor. „Nakonec jsem šla na módu a textil,“ vysvětluje.
„Nebyl to dobrý nápad,“ komentuje své rozhodnutí vyjet rok před maturitou. „Jestli zvažujete vyjet studovat do zahraničí, tak to udělejte dřív než rok před maturitou,“ doporučuje z vlastní zkušenosti. „Nejhorší byl návrat,“ popisuje svojí zkušenost, kdy musela dohánět učivo v české škole.
V příštím díle Studovny s Puf probereme její současné studium učitelství angličtiny a výtvarné výchovy.
Jak vypadá studium módy a textilu v Anglii? Co Puf nejvíc překvapilo? Jak zvládla návrat do Česka? Pusť si celý díl Studovny.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Více z pořadu
Mohlo by vás zajímat
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor


Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.