Pražská pětice Market: Spojení art rock nám nic neříká

Autoři jednoho z nejosobitějších debutů současné tuzemské alternativní kytarové scény s názvem Art Star a zároveň kapela nominovaná na objev roku cen Vinyla ve své tvorbě balancuje na hranici popu a indie rocku. „Pod spojením art rock si nic konkrétního představit nedokážeme,“ říkají Market a dodávají, že žánrově se nechtějí vázat a stylová eklektičnost je jim z principu vlastní.

„První veřejný koncert jsme hráli v podstatě před rokem, v únoru 2018,“ vzpomínají na nedávný začátek Market dva z pěti členů – Ondřej Šponer a Pavel Vít. „Posledních pár vystoupení už ale máme pocit, že to nejhorší je za námi. Už se zásadně nepotíme a dokážeme si ty koncerty užívat,“ dodávají.

Kapela Market

Ondru a Pavla v kapele doplňují ještě Ondřejův bratr Jakub, Marek Amiridis a Šimon Marek. Dlouhohrající debut vznikal zhruba dva roky, nový materiál zatím žádné konkrétnější obrysy nemá, ale u jedné desky Market rozhodně zůstat nechtějí.

Jak se kapela Market dala dohromady a které kapely a projekty patří mezi jejich oblíbené? Poslechněte si celý rozhovor i tři písně, které pražská pětice zahrála v našem studiu!