O pořadu Přes čáru

Cesta z komfortní bubliny s lidmi, kteří se nebojí vyjít mimo vyznačené zóny.

Přímočaré otázky, žádné křivé výpovědi. To důležité z aktuálního dění podtrhuje Alžběta Medková každé pondělí v podvečer. Magazín Přes čáru vám učaruje. 

Pro někoho je přes čáru přecházet na červenou, pro jiného poslouchat ska. Pro nás jsou hranice možného jenom čáry na mapě, které se nebojíme překročit. Ptáme se na hodnoty, ptáme se na morálku, ptáme se, co je správné, i když je to pro každého něco jiného. Ptáme se, jak si to kdo narýsoval. Ptáme se na zdánlivě jasné věci a zkoumáme obecně sdílená přesvědčení. 

Posloucháme, nesoudíme, to necháváme na vás. Nalinkujeme vám rozhovory na aktuální témata, s lidmi, kteří se nebojí být jiní. Vnímáme, že pro současný svět černobílé vidění nestačí. Přes čáru pro nás znamená vykročit z komfortní bubliny a také chytit novou vlnu. 

Historie pořadu: Pořad původně vysílaný na stanici ČRo Plus pod názvem Za hranou převzalo Radio Wave v listopadu 2015. Postupně se rozšiřuje tematický záběr i okruh moderátorek. Od dubna 2018 ho připravoval kromě Dalibora Zíty i Filip Titlbach. Od ledna 2019 magazín připravují Alžběta Medková.

Všechny díly magazínu najdete zde.

Pořad připravují