Připravte se na dlouhou kariéru, radí dvacátníkům – budoucím důchodcům – ekonom Filip Pertold

5. květen 2022
Finančák

Jaké jsou vaše vyhlídky na důchod, pokud jste třeba teprve na startu pracovní kariéry? Je na místě propadat skepsi, že důchody tak, jak je známe teď, v budoucnu nebudou prakticky existovat? A kdy začít na zadní kolečka myslet?

Časy se mění, jak se zpívá v jedné písničce. A budou se měnit ještě více, takže se na to musíme připravit. Aspoň je o tom přesvědčen host, kterého si do nového Finančáku pozvali Iva Hadj Moussa a Richard Vrdlovec – byl jím člen poradního týmu pro důchody a ekonom z think tanku Idea Filip Pertold.

Filip Pertold

„Vytvářet si vlastní finanční rezervy je ideální už od okamžiku, kdy člověk začne být ekonomicky produktivní,” tvrdí. Ačkoliv nelze přesně předpovídat, v kolika letech půjdou do důchodu dnešní dvacátníci, podle Pertolda by se raději měli připravit na spíše dlouhou pracovní kariéru.

Jak se na důchod připravit co nejlépe? Co vlastně znamená tolik diskutovaná důchodová reforma a proč by na důchodové spoření měli myslet zejména živnostníci? Poslouchejte nový díl magazínu Finančák s Ivou Hadj Moussou, Richardem Vrdlovcem a ekonomem Filipem Pertoldem.

autoři: Iva Hadj Moussa , Richard Vrdlovec
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.