Produkční u filmu je podržtaška, hlídač i mazač baget

12. únor 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Buchty vs. filmová produkce

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, uvítaly Aničku, která se představila jako „člověk z ulice s bakalářským titulem“. Anička je ale příliš skromná, není pouze člověk a žena, ale také produkční u zahraničních filmů a reklam.

Zuzaně s Ivanou, které mají svou představu o natáčení filmů omezenou na to, že režisér pořád křičí a skriptka s ním koketuje, Anička vyvrátila několik mýtů o filmovém byznysu – a několik stereotypů také potvrdila. Je například pravda, že herci a režiséři mají bizarní požadavky – růžovým apartmánem počínaje a koupí pejska konče. Tyhle výstřelky ale bere Anička s ledovým chladem. Anička ale také demytizovala filmový „plac“ jako místo, kde se jen děje velké umění – nejdůležitější jsou podle ní catering a dobré záchody. Nejdůležitější je v práci se kvalitně najíst a vykakat, souhlasily Buchty.

Došlo ale i na osobnější rovinu – Anička byla tázána, jak dlouho může vydržet vražedné pracovní tempo 16 hodin denně. Moderátorky jí jako zdatné koučky navrhly, že by se svými organizačními zkušenostmi mohla mít svatební agenturu.

Chcete si vzpomenout na to, jak jste dělali kompars v Bakalářích a bohužel vás nebalil Mirek Donutil, ale jen osvětlovač? Pusťte si do uší a duše Buchty a zjistíte, že falešné představy o světě filmu nemáte sami.

Spustit audio