Promotéři Heartnoize: Naším cílem je dostat dobrou hudbu mezi více lidí

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Promotérský kolektiv Heartnoize

„Určitě analyzujeme, ne vždy se poučíme,“ říkají členové promotérské skupiny Heartnoize o tom, jak se ohlíží za koncerty, které uspořádali. Mají jich za sebou desítky – začalo to v roce 2012 post-metalovými Heretoir a aktuálně před sebou mají vystoupení Street Sects anebo The Sweet Release of Death. 

Do Prahy přivezli Sunn O))), pro Žižkovskou noc zabookovali dvojici The Bug + Miss Red i Bliss Signal, směrem do elektroniky se vydávají taky v rámci kurátorované stage letošního festivalu Alternativa. Na tom se zase podílí pod hlavičkou kolektivu Jednota, jehož jsou součástí. „Na koprodukcích si zakládáme od samého začátku,“ dodávají k tomu.

Heartnoize jsou nejčastěji spojováni s koncerty alternativně metalových kapel, už dlouho ale z bezpečné zóny tvrdých kytar rádi vykračují. A přestože oni sami stále více poslouchají elektroniku, hip hop i world music, nemají ambice soustředit se vyloženě na koncerty těchto žánrů. Důvod je prostý – nedostali by na ně tolik lidí jako promotéři, kteří se na tyhle žánry už specializují. „Byla by škoda, kdyby tím trpěl umělec,“ dodává k tomu David Čajčík, jeden ze šesti lidí, kteří Heartnoize tvoří.

Heartnoize za sebou mají bezpočet akcí různých velikostí, i sedm let poté, co začali, jde ale o nadšeneckou činnost. „Pokud se chceš živit promotérstvím, musíš dělat koncerty pro tisíc a více lidí.“ Živit se pořádáním těchto koncertů ale není cíl. „Důležitější je dělat něco kvalitního a posouvat se dál.“ A stejně jako na začátku dávat prostor hudbě, jaká si to podle nich zaslouží.

Dá se na showcasech ulovit dobrá hudba? A co je vede k tomu, že jedou pořádat koncert na druhý konec republiky? Poslouchejte Echo s promotérským kolektivem Heartnoize.

Playlist:
Big Business – Let Them Grind
Imperial Black Unit – Strategic Forces
Street Sects – Tomorrow Is a Trap
The Sweet Release of Death – Orange Blanket
Dokruhu – Balestone
The Murder Capital – More Is Less
Beatrice Dillon and Call Super – Inkjet