Psí srdce na vlnách hluku. Špína se po letech setkává s noisovým mágem NBDY

27. červen 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy NBDY

Některé hosty se vyplatí přizvat do Špíny i po letech. Na začátku léta nás tak navštívil NBDY, milovník psů a extrémního noisu. S hlasitostí tak u tohoto dílu tudíž opatrně – prozkoumávali jsme tentokrát netušené hranice hluku.

Jedna z nejhyperaktivnějších postav českého noisu do Špíny zavítala po dlouhých sedmi letech, přirozeně jsme tak probírali, co všechno se za tu dobu změnilo v jeho tvorbě i vydavatelské činnosti. NBDY totiž vede už několik let label Dog Bless You Records, na kontě má nespočet nahrávek svých i od zahraničních projektů. V současnosti ovšem mění hlavičky, pod kterými vydává, a s kadencí releasů to také údajně zklidnil. Hlavním důvodem je to, že se mu nechce chodit pořád na poštu.

Nebavili jsme se pouze o vydávání noisových nahrávek, často i ve velmi bizarních provedeních, ale i o samotné tvorbě. Může se během hlukového hraní člověk dostat do transu a bezčasí? A kdy přichází ten správný moment, kdy člověk sám pozná, že je čas dohrát? Kromě odpovědí na tyto zásadní otázky nám NBDY přinesl také ničivý playlist, ve kterém se objevil i nejhlasitější český interpret – Violent Junkie.

Může být noise barevný? A jak náročné je se proposlouchat do tak extrémního žánru? Jde to vůbec? Jaký NBDYho release je jeho nejoblíbenější? A proč přestal hrát v masce a narušil tak přísnou anonymitu? A kam nejblíž se k psím nahrávkám dostaly kočky? Poslechněte si noisový potlach z hloubi lesa a dozvíte se víc!

Playlist:
Vegan Reich - Stop Talking - Star Revenging! (Uprising Records, 1995)
NBDY x V0NT - Kill Your Idols (Stoned to Death Records, 2019)
Unsustainable Social Condition - The Mechanics of Street Politics (Foul Prey, 2019)
Cmiter - Thai Mourning (Coffee Breath Records, 2019)
NBDY x Violence Junkie - Disease (DBY Records, 2019)
The Oppressed - Ultra Violence (Insurgence Records, 2005)

Spustit audio

Související