O pořadu Radio Ivo na Radiu Wave: Život nedoceníš

Radio Ivo je přenesení rozhlasové hry na divadelní prkna bez jakékoli transformace. Pouze s možností vidět její vznik. Výrazová civilnost a zvukový realismus v pozvolném tempu. Normální příběhy ze života. Rozpačití performeři podávají vcelku suverénní výkon.

Radio Ivo sehrálo od roku 2006 zatím přibližně 100 kompletně improvizovaných rozhlasových her jak na divadle, tak živě v rozhlase. Za hru „Život nedoceníš aneb Měl byste dvacet minut?“ získalo v roce 2009 mezinárodní rozhlasovou cenu Prix Bohemia. Od listopadu 2016 navazuje Radio Ivo spolupráci s Radiem Wave a své pravidelné improvizační dýchánky přesouvá do budovy Českého rozhlasu. Živá improvizovaná představení nabízí divákům ve studiu Českého rozhlasu a záznam z natáčení pak míří k posluchačům Radia Wave. Kruh se uzavírá…


Záznam z natáčení uslyšíte na Radiu Wave v sobotu 31. prosince od 20.00 hodin.

Herecká trojice Radia Ivo sestává z členů českých alternativních divadelních skupin. Petr Marek je zakládajícím členem improvizačního Dekadentního divadla Beruška, hudebních skupin Midi Lidi a Monikino Kino, Muzikant Králíček, filmovým režisérem (v kinech Láska shora, Nebýt dnešní, Nic proti ničemu). Johana Švarcová pochází z hradeckého Divadla DNO, vystudovala režii na FAMU a točí filmy a rozhlasové hry, je členkou hudební skupiny Kazety, spolu s Petrem a Davidem Jařabem vystupují v exkluzivním improvizačním uskupení s názvem Maďaři. Marian Moštík byl členem havířovského improvizačního Divadla V soukolí. Všichni tři společně hrají také v kolektivním all-stars-bandu moravských improvizačních divadel LÁHOR/Soundsystem.

Historie pořadu: Radio Ivo na Radiu Wave vysílá od listopadu 2016.

Všechny rozhlasové hry najdete zde.

Kdy se pořad vysílá

Čas vysílání
každá poslední sobota v měsíci od 20:00Radio Wave

Další pořady

 • DokuVlna

  Radio Wave ve vysílání poprvé představuje formát autorských rozhlasových dokumentů. Čeští tvůrci se v cyklu DokuVlna věnují situacím a problémům blízkým mladému publiku.

 • Šatníky

  Šatníky přináší příběhy módy z českých skříní a ulic. Poslechněte si, co se skutečně nosí a proč. Nahlížíme do skříní a šaten, analyzujeme osobní styl a přístup k oblékání.

 • Pleják

  Hity místo algoritmů na Radiu Wave! Mixtape těch nejčerstvějších novinek i nestárnoucích bangerů z našeho neustále se rozrůstajícího jukeboxu.

 • Balanc

  Balanc je magazín o seberozvoji, prospěšném životním stylu a důležitosti dobrých mezilidských vztahů.