O pořadu Radio Ivo na Radiu Wave: Život nedoceníš

Radio Ivo je přenesení rozhlasové hry na divadelní prkna bez jakékoli transformace. Pouze s možností vidět její vznik. Výrazová civilnost a zvukový realismus v pozvolném tempu. Normální příběhy ze života. Rozpačití performeři podávají vcelku suverénní výkon.

Radio Ivo sehrálo od roku 2006 zatím přibližně 100 kompletně improvizovaných rozhlasových her jak na divadle, tak živě v rozhlase. Za hru „Život nedoceníš aneb Měl byste dvacet minut?“ získalo v roce 2009 mezinárodní rozhlasovou cenu Prix Bohemia. Od listopadu 2016 navazuje Radio Ivo spolupráci s Radiem Wave a své pravidelné improvizační dýchánky přesouvá do budovy Českého rozhlasu. Živá improvizovaná představení nabízí divákům ve studiu Českého rozhlasu a záznam z natáčení pak míří k posluchačům Radia Wave. Kruh se uzavírá…


Záznam z natáčení uslyšíte na Radiu Wave v sobotu 31. prosince od 20.00 hodin.

Herecká trojice Radia Ivo sestává z členů českých alternativních divadelních skupin. Petr Marek je zakládajícím členem improvizačního Dekadentního divadla Beruška, hudebních skupin Midi Lidi a Monikino Kino, Muzikant Králíček, filmovým režisérem (v kinech Láska shora, Nebýt dnešní, Nic proti ničemu). Johana Švarcová pochází z hradeckého Divadla DNO, vystudovala režii na FAMU a točí filmy a rozhlasové hry, je členkou hudební skupiny Kazety, spolu s Petrem a Davidem Jařabem vystupují v exkluzivním improvizačním uskupení s názvem Maďaři. Marian Moštík byl členem havířovského improvizačního Divadla V soukolí. Všichni tři společně hrají také v kolektivním all-stars-bandu moravských improvizačních divadel LÁHOR/Soundsystem.

Historie pořadu: Radio Ivo na Radiu Wave vysílá od listopadu 2016.

Všechny rozhlasové hry najdete zde.

Kdy se pořad vysílá

Čas vysílání
každá poslední sobota v měsíci od 20:00Radio Wave

Další pořady

 • Rozhovor VR a MM

  S některými hosty je to na delší povídání. Veronika Ruppert a Martin Minha v hodinovém rozhovoru.

 • Grundfunk

  Unikátní mix funku, soulu, jazzu a dalších směrů elektronické a progresivní hudby, ve které nechybí nezbytný groove, to je Grundfunk na Radiu Wave!

 • Houpačky

  Houpačky jsou magazín pro aktivní rodiče, který každý týden nabízí diskuse o dětech, mateřství, otcovství, rodině a životním stylu s lékaři, psychology, poradci i...

 • Moje terapie

  Moje terapie je podcastový seriál, v němž si štafetu předávají vypravěčské dvojice tvořené terapeuty a jejich klienty.