Reklamní videoklipy a vyčpělý twerking. Ruce nad hlavu a třepotat, prosím

22. duben 2021

Předpovídání budoucnosti bylo vždy devízou moderátorů Velkých čísel a znovu se to potvrdilo při pohledu na aktuální podobu singlového žebříčku Billboard Hot 100. Track Rapstar charismatického rappera Polo G, který však podle Annabelle a Filipa postrádá jakýkoliv wow efekt, se opravdu vyšvihl na vrchol a na sedmém místě se teď drží premiérová spolupráce mezi Doja Cat a SZA. Kdo naopak ztrácí dech je Olivia Rodrigo, která s dvojicí singlů zaznamenala mírný propad.

Tradiční intro rubrika No. 1 s ohledem na přední příčky hitparád posloužila jako ohlédnutí za rokem 2016, kdy twerking podle Annabelle ještě nebyl tak vyčpělý. Důkazem toho je svůdný videoklip, který doplňuje nezapomenutelný singl Work, ve kterém Rihanna mumlá vymyšlená slova po boku nesmírně trpělivého Drakea.

Největší nárůst prodejů za poslední týden zaznamenala americká zpěvačka Gabby Barrett, která balancuje na pomezí country a popu. Její ušlechtilý pokus o imitaci Taylor Swift na tracku The Good Ones potápí levně působící klip hrající na city.

Plody tuzemské hudební scény tentokrát přiměly Annabelle a Filipa uvědomit si, že životní rány je třeba hrdě přijímat – důležité je se pokaždé zvednout zpátky. Alespoň tak nějak referují o životních lekcích Separ a Marpo na společném singlu Choices, který funguje jako propagace energetického nápoje.

Pořádnou (a možná i přílišnou) dávku energie ale přinesla až J-popová dívčí skupina Twice, která kvůli svému názvu bude muset ve Velkých číslech ještě někdy zaznít, ale nikdo se na to netěší. Díky bizarnímu videoklipu k tracku Kura Kura dostal Filip hlad a dostavila se i chuť zatleskat si ve znakové řeči.

O kterou vysněnou spolupráci usiluje Lil Nas X? Kdo umí plynule přecházet z mluveného slova do zpěvu lépe než Filip? A jak být desetiletým baskytaristou ze Slovenska, kterého cení Justin Timberlake nebo Lenny Kravitz? Pusťte si čerstvý díl Velkých čísel!

Spustit audio