Řemeslníci jsou noví doktoři. Nesnášíme je a milujeme současně, říkají Buchty

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Buchty vs. řemeslníci

Moderátorky Buchet tentokrát ve studiu, které znamená svět, přivítaly designéra Jakuba. Tématem byli řemeslníci nebo spíš stěžování si na jejich schopnosti.

Jakub, který byl v Buchtách už v minulosti řešit téma internetu a obsesí, je vyhlášený puntičkář. Byt začal rekonstruovat před dvěma lety a na hlídání pracovníků si vzal půlroční dovolenou. Tento proces ale ještě dosud neukončil. Zuzaně s Ivanou vylíval srdíčko plné traumat z řemeslníků a radil, jak si takové pracovníky nevybrat. Za prvé: je třeba nedat na doporučení kamarádů, protože každý má jiná kritéria. Za druhé: drahocenné kontakty na dobré pracanty shánět u kamarádů architektů, kteří už mají své lidi odzkoušené.

Buchty s Jakubem také probraly to, že téměř neexistují ženy řemeslnice a hodinové manželky. Jakub se svěřil s tím, že v pěkně opraveném bytě nechce dělat party, protože by se byt zničil a parkety by byly polité červeným vínem. Ivana se svěřila, že se snaží svou pěknou kuchyň pokud možno nepoužívat, aby ji nezničila. Zuzana špatně vyskloňovala podstatné jméno elektrikáři v 7. pádě čísla množného a přidala k dobrému nesouvisející historku o sousedovi, který do společných prostor věší divizny. A Ivana nakonec přidala moudro: v bytě není nikdy nic hotovo, s čímž nezbývá než souhlasit.

Chcete si vzpomenout na to, jak váš „kuchyňář“ nedodržel termín a utekl s vašimi penězi za hranice? Pusťte si aktuální díl Buchet a zjistíte, že v marném úsilí ohlídat řemeslníky a život vůbec nejste sami.