Ruská party v Robotě

14. prosinec 2010

Performance, divadlo, promítání a předvánoční prodej módy a designu. Ve středu 8. prosince bylo v showroomu a dílně Robota v Moravské ulici veselo. Svojí práci tam neobvyklou formou prezentovaly nezávislé značky animaler, bílá/ý, ŠŤÁVA, Hardwear, Eda Les a další.

Robota se jako skupina mladých lidí snaží o oživení světa módy, hledání nových přístupů a způsobů zpracování a hlavně zpřístupnění této tvorby širší veřejnosti. A Ruská párty, kterou robotníci zinscenovali, byla dobrou ukázkou jejich aktivit.

Předvánoční večírek spojený s prodejem dostal díky své ruské stylizaci nový, zajímavý rozměr. Designéři z Roboty totiž patří ke generaci, která vyrůstala na ruských vánočních televizních pohádkách typu Mrazík a do jisté míry je kýčovitou ruskou estetikou fascinovaná. Tento vztah k ruské kultuře ale zároveň byl a je ovlivňován většinou negativním postojem generace rodičů, pro které je ruská kultura úpadková. Většinou ji přitom neodsuzují kvůli jejímu obsahu, ale spíš jako kulturu těch, kdo nás v roce 1968 násilím obsadili. Reportáž na Ruském večírku v Robotě natáčela Anna Mayerová.

Odkazy:
www.facebook.com/robota
galerierobota.cz/aktuality
www.animaler.cz

Playlist:
Nika + Rory – Im Not Going Anywhere (uns.)
MNDR - I Go Away (Woner Sound)
Light Asylum - Shallow Tears (Wierd)
Gate Keeper – SERPENT, White Car remix (Merok)
Wise Blood - Loud Mouths (uns.)
Bathcrones - Damselfly - c powers remix (No Pain In Pop)
Unknow Mortal Orchestra - How Can U Luv Me (uns.)
Seapony - Late Summer (Double Denim)
Yuck – Automatic (Fat Possum)
Kissing Party - Winter in the Pub (uns.)

autor: nikamay
Spustit audio