S dětmi se cestování radikálně mění. Je lepší! Bezděkovi objeli svět bezdětní, teď mají tři kousky

8. červenec 2024

Ladislav a Katka Bezděkovi alias tým BigTrip.cz objeli svět. Teď mají tři malé dcery, ale cestovat nepřestali, naopak. Vyměnili auto za větší, naložili do něj hračky, odrážedla a vydávají se na další a další výpravy. Například do Maroka nebo po celé Itálii.

Zkušení cestovatelé byli na své zatím největší cestě 777 dní. Ve svojí škodovce najeli 128 000 km, projeli 50 států a 5 kontinentů.

Teď mají tři malé děti a v cestovatelském podcastu Casablanca bilancují, co se na jejich cestách změnilo. První cestu s prvorozenou podnikli ještě v šestinedělí a symbolicky objeli rybník Svět. Teď studio Radia Wave navštívili ještě dřív, než dojeli domů z italského road tripu.

Dokud je co jíst, tak je klid!

„S dětmi se cestování radikálně mění. Je to nakonec lepší. Když jsem například dřív řekla, že mám hlad, řekl mi Láďa, vydrž, večer si něco dáme. Když to ale dneska řeknou děti, zastavíme hned!“ směje se Katka Bezděková. „Dřív jsme auto odstavili kdekoliv, dneska vybíráme místo na spaní pečlivěji,“ dodává Láďa.

„Dřív jsem vlastně opovrhovala těmi, co cestují s dětmi, jsou s nimi v kavárnách, v letadle a všude,“ přiznává Katka. Teď ví, že jednoduše nechce čekat spoustu let, než by se mohla vrátit k tomu, co dělá nejraději. „Dokud je co jíst, tak je klid,“ popsala lakonicky hlavní metodu, jak zvládat cestování s dětmi, zatímco si dcery během natáčení hrály na pejsky a krmily se vzájemně piškoty.

Jaké je podle Katky cestování s dětmi? Změnilo se ve srovnání s obdobím před jejich narozením hodně? A proč se teď rodina při výběru místa na spaní rozhoduje pečlivěji než dříve? 

autor: Pavel Sladký
Spustit audio

Související

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

Zmizelá osada

Koupit

Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.