Sherlock, Lupin, Fait? Hřebejkovy Boží mlýny detektivní retro nezvládly

13. duben 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Ze seriálu Boží mlýny

Trošku Sherlock Holmes a trošku Arsène Lupin. Kriminalista Karel Fait je česká verze nekonvenčního detektiva. Bohužel toporné dialogy a stylovou rozplizlost nezachrání ani skvělé herecké obsazení nebo režie Jana Hřebejka. Poslechněte si recenzi prvního dílu nové detektivky Boží mlýny v podcastu Kompot. Probereme i opravdové zločiny, které se staly slavným lidem anebo je celebrity rovnou spáchaly.

Snahu je třeba ocenit – tvůrčí tým krimiseriálu České televize, kam vedle Hřebejka patří také novinář Janek Kroupa jako spoluautor scénáře, se snažil vystoupit z diváckých očekávání a experimentovat. Místo temné nálady vsadil na snahu o humor a odlehčený tón. Jenže alespoň v první dílu se to příliš nepovedlo. Proč? Poslechněte si recenzi v podcastu (Kriminálka) Kompot.

Boží mlýny pomlely několik celebrit i v reálném životě a detektivům Haně a Šimonovi neunikla jediná stopa. Posvítili si na slavné osobnosti, které v Česku i v zahraničí šíří konspirační teorie nejen o koronaviru. Jaké mohou být opravdové pohnutky Ilony Csákové nebo slavného německého kuchaře Attily Hildmanna? Pusťte si (Kriminálku) Kompot!

Která modelka našla nahého stalkera ve svém bazénu, komu zmizelo auto a zloději se nechali chytnout s klíčky v kapse a jak to dopadlo s dvěma ukradenými buldočky Lady Gaga, kvůli nimž byl postřelen člověk? Nalaďte si Kompot a sledujte nás na Instagramu!

Spustit audio