Smažák spojuje společnost skrz třídy i názory, říkají zakladatelky stránky Smažené sýry v ČR

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Smažený sýr

Před dvěma lety založily facebookovou stránku Smažené sýry v ČR. Aktuálně ji sleduje přes pět tisíc lidí a recenze na legendární „smažák“ se jen hrnou. Anna Stránská a Nikola Cziglová z brněnského HaDivadla sice expanzi svého nápadu neplánují, ale zároveň fanouškům nechávají volné ruce. „Na začátku to byla legrace a hec, nečekaly jsme, co to způsobí. Rozrůstat se nechceme, mapy ani webové stránky neplánujeme, ale zároveň nebereme fanouškům vlastní iniciativu,“ říkají.

„Čeká nám ve frontě strašně moc nezpracovaných recenzí od fanoušků, už se to nedá stíhat,“ omlouvají se Anna a Nikola hned na začátku všem, jejichž recenze se nedočkala zveřejnění. „Nově jsme ale zavedly hashtag #smažák_místokdejstehojedli, kterým stačí označit váš vlastní post a recenze české fastfoodové klasiky, která spojuje společnost skrz třídy i názory, se objeví na naší stránce,“ dodávají se smíchem. Recenze, které mají na svědomí ony samy, se prý dají poznat podle zavedeného striktního bodování.

Anna Stránská a Nikola Cziglová – Smažené sýry v ČR

Za ty dva roky jsme smažených sýrů snědly opravdu hodně, takže za mě už je eidam třicítka spíš nuda. Je to přece jen chuťově méně výrazný sýr, o to víc jsem radši, když narazíme na obměnu, reaguje Nikola na otázku, jak se staví ke klasice versus experimentům, kterých už obě také ochutnaly nespočet. A to nejen v České republice. Ještě dřív, než jsme začaly recenzovat, jsme měly smažák ve Vídni. A co se týče recenzí od fanoušků, z nejvzdálenějšího koutu planety nám přišla recenze z Thajska. Poměrně četně se ale dá smažák sehnat třeba na Ukrajině nebo v Rusku, dodává Nikola.

Jaké experimenty už Nikola s Annou ochutnaly? Která z nich má ráda smažený sýr odjakživa a která ho dříve nesnášela? Poslechněte si celý rozhovor.