Správný obchodní cestující není chudák, ale srdcař, co rád prodává

1. prosinec 2021

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které znamená svět, uvítaly obchodního cestujícího Michala aka Myschaka, který je z Ostravska, a navíc má revivalovou kapelu. S ním si povídaly o tom, zač je toho loket, když prodáváte ložiska.

Zuzana nejprve vysvětlila, jak našla Myschaka jako potenciálního hosta. Zjistila totiž, že je její bývalý téměř příbuzný –⁠ její bratr totiž chodil s dívkou, jejíž sestra je druhá manželka právě obchoďáka Michala.

Moderátorky se pak zajímaly o to, jak vypadá běžný den prodejce produktů, v Michalově případě ložisek. Michal nepočítá čas, který v práci stráví, protože ho to prostě baví. Zajede do firmy, pokecá, rozdá pár propisek a pak prodá i nějaké to ložisko. S klienty dokonce někdy komunikuje i ve volném čase.

Michal je ale renesanční osobnost. Když je s ložisky padla, hraje v revivalové kapele, jejímž je kapelníkem. Kapela ale záměrně nedělá coververze jedné skupiny, ale vybírá ty největší pecky napříč rokecem. Samozřejmě došla řeč i na to, že kapelka vznikla jak jinak než náhodou a proč Ivaně nepřijdou důležité vlasy na hlavě.

Pusťte si do uší a hlavně duše Buchty a třeba přijdete na to, že i obchodní cestující je člověk, co musí platit složenky a třeba hraje po večerech v kapelce.

Spustit audio