Stáhnutím topení o jeden stupeň dosáhnete úspory až 7 %, říká analytik Jan Béreš

13. říjen 2022
Finančák

Tématem nového Finančáku byly vysoké ceny energií, které momentálně řeší prakticky každý. Jak to vidí energetický expert Jan Béreš?

Podle něj se letošní topné sezóny nemusíme bát, že bychom neměli dostatek plynu a elektřiny. I do budoucna je opatrným optimistou: „I díky evropskému summitu, který před pár dny proběhl v Praze, se zdá, že se bude postupovat v rámci celé EU a zvolí se jednotná nákupní strategie, která zajistí, aby jsme měli dostatek energií i následující zimu.”

Podle Jana Béreše bylo zastropování cen, ke kterému v září přistoupila vláda, správným krokem, ačkoliv nejde o dlouhodobé řešení a představuje to obrovský zásah do státního rozpočtu. „Předpokládám ale, že nyní vláda začne hledat příčiny problému na evropské úrovni,” doufá expert.

Opravdu se vyplatí doma stáhnout topení? Proč je tím nejlepším způsobem zajistit si energetickou soběstačnost domácnosti prostřednictvím tepelného čerpadla nebo fotovoltaiky? Energetického analytika Jana Béreše se ptali Iva Hadj Moussa s Richardem Vrdlovcem. Poslechněte si nový Finančák!

autoři: Iva Hadj Moussa , Richard Vrdlovec
Spustit audio

Související

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Hurvínek? A od Nepila? Teda taťuldo, to zírám...

Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka

hurvinek.jpg

3 x Hurvínkovy příhody

Koupit

„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka