UDÁLOST

Staňte se součástí podcastu Svatebky, sbíráme příběhy nevěst a jejich svatebních šatů

Staňte se součástí podcastu Svatebky, sbíráme příběhy nevěst a jejich svatebních šatů

Jak dnes mladé české nevěsty přemýšlí o svých svatebních šatech? Kdo a co je tvaruje, jaký mají dělat dojem a pro koho vlastně vznikají? Jak se ve svatebkách míchají tradice a trendy, osobnost nevěsty a očekávání okolí? Co všechno může být vtisknuté do jednoho kusu oděvu? Jaká očekávání, společenské hodnoty, nepsaná pravidla a tabu jsou spojená s dnešní podobou svatebních šatů?

O tom všem bude časosběrný dokumentární podcast Radia Wave Svatebky, který připravuje novinářka a moderátorka pořadu o módě Modeschau Veronika Ruppert.

Možná hledáme právě vás! Casting běží celý listopad 2018.

Začínáme už teď! Během listopadu budeme hledat nastávající nevěsty, které se chtějí vdávat příští rok na jaře a v létě, v dubnu, květnu nebo červnu, a chtěly by být součástí natáčení. Zájemkyně se mohou hlásit do 30. 11. 2018 na e-mailu svatebky@rozhlas.cz.

Přihlaste se do Svatebek! Hledáme příběhy nevěst a jejich šatů

Pět nastávajících nevěst se stane hlavními aktérkami podcastu Svatebky. Co pro ně účast na Svatebkách bude obnášet? Od prosince do června se budeme s vybranými hrdinkami pravidelně setkávat a natáčet s nimi o svatebních plánech, přípravách i pocitech. Od prvních nápadů přes shánění a vybírání těch pravých šatů, ať už v obchodech, půjčovnách, nebo šitých na míru v krejčovských nebo designérských ateliérech. Budeme i u svatebního dne, od oblékání a přípravy přes chvíle, kdy budou šaty sloužit svému svatebnímu účelu, až po jejich odložení.

Svatebky budou diskrétní. Důležitá je pro nás ochrana soukromí účastníků natáčení. Identita nevěst bude při natáčení i následném vysílání podcastu chráněna intimitou zvukových nahrávek. Doprovodné making of fotografie a videa se budou vyhýbat tvářím nevěst i ostatních účastníků svateb. V anonymitě udržíme v případě přání i přesnou lokaci obřadu. Naší výhodou a velkou devízou je zvuková povaha podcastu.

Pokud máte chuť zapojit se nebo se dozvědět více, pište nám na svatebky@rozhlas.cz. Na úvod nás bude zajímat, jak by vaše svatba měla vypadat, kde a kdy by se měla uskutečnit a jak si svoje svatební šaty přibližně představujete.

Staňte se součástí podcastu Svatebky, sbíráme příběhy nevěst a jejich svatebních šatů

Kdy to bude venku?

Podcast Svatebky zveřejníme na podzim 2019. Ve vysílání Radia Wave jej doprovodí řada diskusí, anket a rozhovorů, které téma svatebních šatů ukáží z různých úhlů pohledu, očima návrhářů, fotografů, oddávajících nebo etnografů a historiků, kteří nabídnou pohled na svatby a svatební šaty v jiných dobách a kulturách. Po odvysílání celé série pozveme posluchače i účastníky projektu na neformální společné setkání, závěrečný večírek spojený s výstavou svatebních šatů, které provázely jednotlivé díly podcastové série.

Těšíme se na vaše ohlasy na e-mailu svatebky@rozhlas.czBrzy na slyšenou!

Aktuální informace budeme průběžně zveřejňovat na www.wave.cz/svatebky a realizaci celého projektu můžete sledovat také na instagramu @svatebky

Nejnovější články