Startér okouzlili The Firearms

17. září 2014
03208034.jpeg

Před další kapelní bitvou v novém ročníku Startéru jsme stihli pozvat ještě jednu kapelu na rozhovor i živé hraní – The Firearms. Projekt, který to dotáhl až do finále mezi devět nejlepších talentů. Ve studiu nám ukázali, že na špičce se neocitli žádnou náhodou.

The Firearms jsou ze Slavkova a nejvíc ze všeho milují Arctic Monkeys. Na jejich zvuku to možná poznáte, minimálně v chytrých rytmech, lásce ke kytarám i práci s texty. Perfekcionistický frontman Tomáš má překvapivě dobrou angličtinu a se slovy si hraje skoro jako jeho hrdina – Alex Turner. Proč ale The Firearms ještě nehrají za kanálem? A proč nemají venku album? „Texty jsou pro mě středobod písničky,“ přiznává Tomáš Půček a dodává: „Jsou pro mě podstatnější než hudba. Problém přináší písnička, která říká něco, co už mě nezajímá. Pak už to nemůžu hrát.“ Staré songy tedy slavkovské dříče evidentně nebaví a na desce nebudou. Těšit se ale můžeme na singly a taky na koncerty, kterých bude mít kapela spoustu, a jeden dokonce pod hlavičkou Startéru. The Firearms můžete vidět naživo spolu se spřátelenou startéří konkurencí Ghost of You 3. listopadu v Roxy v rámci Free Mondays.

Dorazte a předtím si poslechněte, jak zní The Firearms akusticky, co všechno se jim líbilo ve Startéru nebo proč si myslí, že čeština a rock nejdou dohromady.

Spustit audio
autoři: Jakub Johánek, Jonáš Zbořil